PAYLAŞIM Silkroad Online - Advanced Elixir (ADV) Özellikleri

Anonymous

Developer
Forum Sahibi
Katılım
28 Mar 2020
Mesajlar
131
Konum
Tekirdağ
Nick
Anonymous
Sınıf
Spear
Server
Troya
Merhaba Silkroad Online Severler,

Oyunumuzda temelde "A Grade" ve "B Grade" olmak üzere 2 çeşit advanced elixir (ADV) mevcuttur. A Grade ADV eşyamıza +1 ek değer sağlarken, B Grade ADV eşyamıza +2 ek değer sağlamaktadır. ADV eşyaya %100 olarak etki etmektedir (Patlama olanağı yoktur.) ve her bir eşya için sadece 1 kereye mahsus kullanılabilir. ADV'nin eşya üzerinden silinmesi mümkün değildir, A Grade ADV basılı eşyaya daha sonra B Grade ADV basılamaz. 1-11 Degree tüm itemlarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak, Advanced Elixir kullanılmış bir iteme artı denerken ADV'siz olan rate geçerlidir, örnek vermek gerekirse ADV'siz +5 eşyaya +6 denemek ile B Grade ADV kullanılmış +7 eşyaya +8 denemenin oranları aynıdır.

1.jpg2.jpg
Görsel 1.0. Advanced Elixir kullanılmadan öncesi ve sonrası​


Normal Eşyalar İçin Advanced Elixir;

1.pngAdvanced Elixir A Weapon; Kullanıldığı takdirde silahınıza +1 değeri eklenir. Normal +5 ve üzeri FB silahların kırılması sonucu elde edilir.
2.pngAdvanced Elixir A Protector; Kullanıldığı takdirde zırhınıza +1 değeri eklenir. Normal +5 ve üzeri FB zırhların kırılması sonucu elde edilir.
3.pngAdvanced Elixir A Shield; Kullanıldığı takdirde kalkanınıza +1 değeri eklenir. Normal +5 ve üzeri FB kalkanların kırılması sonucu elde edilir.
4.pngAdvanced Elixir A Accessory; Kullanıldığı takdirde takılarınıza +1 değeri eklenir. Normal +5 ve üzeri FB takıların kırılması sonucu elde edilir.
4.pngAdvanced Elixir B Weapon; Kullanıldığı takdirde silahınıza +2 değeri eklenir. Normal +7 ve üzeri FB ve Statlı silahların kırılması sonucu elde edilir.
5.pngAdvanced Elixir B Protector; Kullanıldığı takdirde zırhınıza +2 değeri eklenir. Normal +7 ve üzeri FB ve Statlı zırhların kırılması sonucu elde edilir.
6.pngAdvanced Elixir B Shield; Kullanıldığı takdirde kalkanınıza +2 değeri eklenir. Normal +7 ve üzeri FB ve Statlı kalkanların kırılması sonucu elde edilir.
7.pngAdvanced Elixir B Accessory; Kullanıldığı takdirde takılarınıza +2 değeri eklenir. Normal +7 ve üzeri FB ve Statlı takıların kırılması sonucu elde edilir.


Normal Advanced Elixir'lar bu yöntemler dışında Magic Pop'tan (Görsel 2.1. ve Görsel 2.2.) da elde edilmektedir. Ayrıca normal ADV'lerin eşya kırma ile elde edilme olasılığı %100 değildir, B Grade olanların oranı çok daha düşüktür yani +7 FB ve Statlı bir eşyanızı kırdırdığınızda kesin olarak B Grade ADV çıkacak diye bir şey söz konusu değildir (A Grade'de çıkabilir, hiç bir şeyde çıkmayabilir). FB ve Stat basmamızın sebebi şans oranını artırmak istememizdir. Ek olarak zırhlarda Head-Chest-Legs bunlardan biriyle ADV çıkartmaya çalışmanızı öneririm(Daha fazla blue basılabildiği için).

1.jpg
Görsel 2.1. Premium Magic Pop'ta bulunan 9-10-11 Degree B Grade Advanced Elixirlar (Normal)


2.jpg
Görsel 2.2. Normal Magic Pop'ta bulunan 11 Degree A Grade Advanced Elixirlar (Normal)​

SOX Eşyalar İçin Advanced Elixir;

1.pngSealedAdvanced Elixir A Weapon; Kullanıldığı takdirde silahınıza +1 değeri eklenir. Seal of Star ve Seal of Moon silahların kırılması sonucu elde edilir.
2.pngSealedAdvanced Elixir A Protector; Kullanıldığı takdirde zırhınıza +1 değeri eklenir. Seal of Star ve Seal of Moon zırhların kırılması sonucu elde edilir.
3.pngSealed Advanced Elixir A Shield; Kullanıldığı takdirde kalkanınıza +1 değeri eklenir. Seal of Star ve Seal of Moon kalkanların kırılması sonucu elde edilir.
4.pngSealedAdvanced Elixir A Accessory; Kullanıldığı takdirde takılarınıza +1 değeri eklenir. Seal of Star ve Seal of Moon takıların kırılması sonucu elde edilir.
5.pngSealedAdvanced Elixir B Weapon; Kullanıldığı takdirde silahınıza +2 değeri eklenir. Seal of Star +7 , Seal of Moon +5 ve Seal of Sun silahların kırılması sonucu elde edilir.
6.pngSealedAdvanced Elixir B Protector; Kullanıldığı takdirde zırhınıza +2 değeri eklenir. Seal of Star +7 , Seal of Moon +5 ve Seal of Sun zırhların kırılması sonucu elde edilir.
7.pngSealed Advanced Elixir B Shield; Kullanıldığı takdirde kalkanınıza +2 değeri eklenir. Seal of Star +7 , Seal of Moon +5 ve Seal of Sun kalkanların kırılması sonucu elde edilir.
8.pngSealedAdvanced Elixir B Accessory; Kullanıldığı takdirde takılarınıza +2 değeri eklenir. Seal of Star +7 , Seal of Moon +5 ve Seal of Sun takıların kırılması sonucu elde edilir.


Sox ADV'lerin item kırma yöntemi ile elde edilme olasılığı %100'dür. FB ve Statlı olmasına gerek yoktur (Yine de SOS+7 ve SOM+5 eşyalar kıracaksanız en azından blue basmanızı tavsiye ederim.), Sadece B Grade ADV'ler için bir takım artı değeri kriteri mevcuttur.


Eşyaların Kırdırılması;
Her şehirde bulunan Grocery Trader (Gıda Tüccarı)'da satılan Destroyer Rondo eşyasına ihtiyaç duyulmaktadır. Advanced Elixir'lar 1Degree üzeri tüm eşyalardan elde edilme potansiyeline sahiptir. 7 Degree item kırılması sonucu 8 Degree Advanced Elixir elde edilmektedir. Ayrıca ADV, seviyesinden düşük tüm item degreelerinde kullanılabilir. Örnek vermem gerekirse 10 Degree ADV Weapon mevcut, bunu 3 Degree weapon'a kullanabiliriz. Eşya kırdırma Alchemy (Y) penceresindeki Dismate (Görsel 3.0.) kısmından yapılmaktadır.123.jpg
Görsel 3.0. Eşya kırdırma penceresi​
 

Ekli dosyalar

  • 6.png
    6.png
    2 KB · Görüntüleme: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    348.8 KB · Görüntüleme: 0
Üst