PAYLAŞIM Phy / Mag Balance Nedir?

Anonymous

Developer
Forum Sahibi
Katılım
28 Mar 2020
Mesajlar
131
Konum
Tekirdağ
Nick
Anonymous
Sınıf
Spear
Server
Troya
Merhaba Silkroad Online Severler,

Balance değeri, birçok Silkroad Online oyuncusunun dikkat etmediği veya tam olarak karaktere etkisinin ne olduğu hakkında bilgisinin olmadığı bir kavramdır. Bu forumda, Balance nedir? Nelere bağlıdır? Nasıl dengelenmelidir? Formülü nedir? gibi konuları ele alacağız.

Balance değeri, Phy. (Fiziksel) ve Mag. (Büyüsel) olmak üzere 2 çeşitten oluşmaktadır. Oyunumuzdaki, Character İnfo (C) sayfasından gözlemlenebilir. Bu değer, karakterinizin hem hasarının (Damage) artışına hem de defansının artışına doğrudan etkilidir. Balance değeri, sadece karakterinizin üzerinde bulunan STR, INT ve Leveline bağlı olarak değişen bir kavramdır. Yani donanımlarınızın; sos, som, sun, armor, protector, garment vb. olmasının bu değer üzerinde hiç bir etkisi bulunmamaktadır. Balance değerleri en fazla %120 olabilmektedir. Karakterinizin balance değerlerini mümkün olduğunca %120 yaklaştırmanız gereklidir. STR Phy. Balance arttırırken, INT Mag. Balance değerini artırmaktadır. Karakterinize 5 STR (!) point kazandırdığınız da Phy. Balance değeriniz %1 artacaktır, karakterinize 3 INT (!) point kazandırdığınız da Mag. Balance değeriniz %1 artacaktır.

*Birim Mag. ve Phy. Balance değerlerinin artışı konusunda gerekli str ve int miktarları konusunda kesin bir bilgim yok. Ama Mag. Balance'ın eşit stat point kazandırılması sonucu daha fazla arttığı gözlemlenmiştir.


Balance Değeri Formülü

max_stat = 28 + level * 4
phy % =(100 - (100 * 2/3 * (max_stat - toplam_str ) / max_stat))
mag % =(100 * toplam_int / max_stat)
 
Üst